Not Found

Not Found

The requested URL /web/20091211233717if_/http://www.nasza-ciaza.pl/widget/web/spolecznosc/tydzien_menu/-/3001_WAR_statichtmlportlet_INSTANCE_TNKL was not found on this server.

Apache/2.2.22 (Ubuntu) Server at whitedotseo.com Port 80

Informacje dotyczące 29 tygodnia ciąży

Informacje rozwojowe:

Zmiany u matki:

Piersi mogą wydzielać niewielką ilość siary. Jest to związane z produkcją prolaktyny. Hormon ten odpowiada za produkcję siary w trakcie ciąży ale także za wydzielanie mleka w trakcie laktacji po porodzie. Macica sięga 5-6 cm powyżej pępka.

Zmiany u dziecka:

Układ nerwowy płodu jest wykształcony, więc reakcja na bodźce może być natychmiastowa.

Dziecko nadal może zmieniać pozycję chociaż jest mu coraz ciaśniej. Jego ruchy są ograniczone przez mniejszą ilość miejsca. Dziecko ma już otwarte oczy. Dziecko odkrywa zmysł smaku.

Wielkość dziecka to 24 cm od czubka głowy do kości ogonowej, a 36 cm od czubka głowy do pięt. Waga dziecka wynosi około 1.300g.

Zalecenia farmakologiczne:

Zapobieganie niedokrwistości - stosowanie preparatów żelaza.

Zalecenia / ograniczenia dietetyczne:

Dokładne mycie warzyw i owoców. Gotuj i dosmażaj mięso. Zrezygnuj z serów pleśniowych.

Objawy fizjologiczne/patologiczne:

Może utrzymywać się zgaga, zadyszka oraz uczucie ciężkości.

Inne:

Kolejna z wizyt obowiązkowych powinna odbyć się między 27 a 32 t.c. jeśli lekarz nie zaleci inaczej. Zrezygnuj z uprawiania sportu. Teraz nastał czas odpoczynku i relaksu. Nie powinnaś już podejmować trudów podróży. W trakcie ciąży możesz odczuwać wahania nastroju. Jest to zupełnie normalne. Twój organizm znajduje się pod wpływem dużej ilości hormonów i może sobie z tym nie radzić.

reklama

Odchudzanie

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl